Jarní běh 2019
Jarní běh Když se jaro dozvědělo, že 23.3. je v Heřmanově Městci třetí ročník Jarního běhu, rozhodlo se, že nemůže chybět. Vzalo sebou slunce a ohřálo vzduch, oblohu vymetlo od mraků a cestičky v parku vysušilo od louží. Díky tomu mohly nejprve děti odběhnout své jedno nebo dvě kolečka před zámkem a poté už se na start hrnula stovka dospělých vylákaných na jarní vzduch.
Výstřel startovní pistole vyplašil zámeckého páva a vyhnal všechny na dva okruhy parkem. Trať byla letos trochu jiná, ale velmi pestrá. Výběhy, seběhy, podběhy (pod větvemi prastarého dubu) a přeběhy (přes lávky).
Na čele závodu se hnala dvojice Miloš Kratochvíl, běžecká hvězda Hvězdy Pardubice a Jiří Brychta z Nového Města na Moravě, který v cíli za vítězným časem 0:20:06 nakonec o půl minuty zaostal. Na třetí pozici se musel z pátého místa postupně propracovat další borec z NMMOR Vojtěch Křepela.
A na první ženu jsme si počkali jen do času 0:24:41, který si organizátoři poznamenali u Jany Klinecké z Hlinska. Vítězka vybojovala první místo o pouhých osm vteřin na soupeřce Kateřině Kubiasové z klubu Tyčka a kulička zatímco třetí žena Sylva Neradová za tým Mozarťák v čase 0:25:52 už si svoji pozici v klidu ohlídala.
Dámy organizátorky dodaly pro doplnění sacharidů buchty a bábovky, sponzoři dodali drobné ceny pro medailisty a závod zdokumentovala také místní televize TV Leknín .