Podzimní běh 2017
běžecký klub heřmanův městec Při pátém ročníku běžeckého závodu se dá již opravdu hovořit o dobře založené tradici. Letos došlo ovšem na novinky, které závod ještě vylepšily. Hlavní změnou bylo umístění prostoru startu a cíle do zámeckého parku.
V tomto krásném prostředí se tak po ránu odehrály nejprve dětské závody. Děti si mohly dle libosti vyzkoušet kratší trať 500m po trojicích, nebo 200m a nově také jeden kilometr s hromadným startem, jistě dobrá průprava do dalšího závodění. Kdo doběhl, nenudil se. Obrovský skákací hrad, nafouknutý hned u zámku, byl pro děti velkou atrakcí, a kdo neměl pohybu dost, mohl se zúčastnit také orientační hry s hádankami.
Tou dobou se ale již chystalo vše pro start hlavního závodu. Při registraci se nám závodníci pěkně rozdělili přesně na dvě poloviny. 56 účastníků na pět kilometrů a 56 závodníků na desítku. Taková úroda příchozích se na start sotva vešla, ale brzy po startovním výstřelu se závodní pole začalo rozmělňovat a do křovinatého tunelu k Devíti dubům už se běželo spíše ve špalíru. Na čelo se drali rychlíci z AC Čáslav a AC Pardubice. Přestože od rána se vše tvářilo, že dojde na déšť, jednalo se jen o přetvářku a trať i závodníci zůstali suší, když nepočítáme vlastní pot. V pelotonu se to také hemžilo klubovými dresy. Největší zastoupení měl letos konečně pořádající Běžecký klub Heřmanův Městec (17), ale viděli jsme opět také Bosu team, Rudý leknín a další. Po prvním kole, zatímco se desítkáři drápali znovu na vrch Palác, hnali se už pětkaři do cíle. Jako první prolétl pětikilometrovou trať Tomáš Mocek z AC Pardubice (20:31) a pouze půl minuty za ním Kamil Kouba z AC Čáslav (21:07). Třetí do cíle ovšem dobíhala první žena Kateřina Kubiasová z Vlčkovic (0:23:23). Pro bronz mezi muži si doběhl Matěj Michalčák za Gladiator Race (24:03). Druhý stupeň vítězů mezi ženami čekal na Annu Krátkou z Hvězdy Pardubice (26:21) a třetí místo získala pro domácí klub Andrea Ryčlová (0:28:00).
Mezitím se již na desítce závodníci dostávali znovu do dlouhého klesání a do závěrečné roviny a zde zcela neohroženě mířil za vítězstvím další člen AC Čáslav Karel Váňa (38:24). Stříbro pak z loňska obhájil Miloš Kratochvíl, Hvězda Pardubice (39:50) a také stříbrný medailista z roku 2015 Václav Rohlík za AC Pardubice bral letos bronz (40:28). Zajímavý souboj probíhal o další místa, kde se ve skupince čtyř závodníků neustále střídalo pořadí a špičkovalo tempo. Pointou tohoto klání byl skvělý výkon vítězky ženské kategorie sedmnáctileté Terezy Svobodové z Czech tri K. teamu (41:55). Pro ženské stříbro si pak doběhla další zástupkyně AC Čáslav Petra Dvořáková (44:35) a pro bronz Eliška Češíková z SK Spartak Slatiňany (46:34). To už se do cíle hnal také vítěz kategorie mužů nad padesát let Jan Havlín z Chlumce nad Cidlinou (47:41). Také kategorie žen na padesát měla své zastoupení a svou vítězku, kterou se stala Iva Lehárová z Pardubic (55:08).
Ani na poslední účastníky se dlouho nečekalo a tak mohlo brzy proběhnout vyhlášení vítězů, kteří kromě medailí obdrželi opravdu hezké ceny od místních sponzorů (Kavárna a Cukrárna Levandule, BZB, s.r.o., Hotel Jezerka s.r.o., Masážní studio Jana, Plavec & Partners, Město Heřmanův Městec, Kadeřnictví Gabriela Neumanová, Restaurace U Slunce).
Nelze zde vyjmenovat všechny nadšené běžce, kteří nezávodili třeba o medaile, ale i tak dosáhli svých vlastních vítězství, ať už se jednalo o první závod v životě, osobní rekordy nebo zkrátka o dokončení pěkného závodu v krásné podzimní přírodě. Všem děkujeme za účast a těšíme se, že se uvidíme na Jarním běhu anebo zase za rok na podzim.

Výsledky zde...

Foto zde...